17.09.2023. u 19:01
Nakon odrađene kazne na klupu Hajduka se vratio prvi trener Ivan Leko, no njegova je momčad nakon pet prvenstvenih pobjeda u nizu upisala drugi poraz zaredom

Nogometaši Hajduka vodili su do 86. minute kod Gorice 1:0 u susretu osmog kola HNL-a, no dvoboj je završio pobjedom Velikogoričana 2:1 (0:0).

U 62. minuti Zvonimir Šarlija doveo je Splićane u vodstvo i Hajduk je sve do 87. minute imao tri boda u džepu. No, prvo je Gorica izjednačila pogotkom Dine Štigleca, dok se potpuni preokret dogodio u 92. minuti kada je Ante Matej Jurić pogodio za 2:1 domaćeg sastava.

Nakon odrađene kazne na klupu Hajduka se vratio prvi trener Ivan Leko, no njegova je momčad nakon pet prvenstvenih pobjeda u nizu upisala drugi poraz zaredom. Hajduk je i dalje prvi, ali se njegova prednost pred pratnjom topi. Gorica je upisala treću pobjedu te se popela na četvrto mjesto ljestvice.

Prilično izjednačeno igralo se tijekom prvih 45 minuta, s tim da su Splićani ipak imali nešto konkretnije izlete u suparnički šesnaesterac. Najbolju priliku propustio je Sahiti u 13. minuti kada je ukrao loptu, ali nije uputio rezolutan udarac prema domaćoj mreži. Pogodak i 1:0 Hajduka spriječio je Krizmanić.

Osam minuta kasnije u šansi se našao Livaja, ali ni on nije najbolje reagirao, dok su gosti iz Splita do kraja prvog poluvremena imali još dva solidna pokušaja koja nisu do kraja konkretizirana.

Gorica je u samoj igri uspijevala parirati Hajduku, ali je stvorila tek jednu priliku i to na samom kraju prvog dijela. Sa skoro 25 metara je potegnuo Štiglec, a lopta je prošla pored vratnice.

U uvodnih petnaest minuta nastavka na terenu su bolje izgledali Velikogoričani koji su imali i jednu priliku, pokušao je Soldo. Hajduk je u tim trenucima izgledao loše i mlako, ali je ipak poveo u 62. minuti. Benrahou je izveo slobodan udarac, a „zajedničkim snagama“ loptu su u mrežu poslali domaći igrač Maloča i gostujući Šarlija.

Osim toga Šarlija je sedam minuta kasnije ponovno bio junak Hajduka. Zaustavio je pred svojom vratarskom linijom udarac Pršira i siguran pogodak domaćina. Do kraja je Hajduk prepustio posjed Gorici koja nije bila posebno opasna u svojim napadima, ali jedna je lopta ipak završila iza leđa gostujućeg vratara Lučića.

U 87. minuti lopta je kružila po vrhu šesnaesterca Hajduka te ju je u letu dočekao Štiglec, malo iskosa na desetak metara. Opalio je iz prve i pogodio suprotni kut za 1:1. Tu nije bio kraj splitskim mukama jer su do kraja ostali i bez jednog boda.

Petljala je obrana Hajduka u 92. minuti, nisu mogli gostujući igrači ispucati loptu, a sve je iskoristio Jurić i postigao pogodak za preokret i pobjedu Velikogoričana 2:1.

Prva je ovo pobjeda Gorice nad Hajdukom nakon dvije i pol godine. Podsjetimo, posljednji put su svladali splitsku momčad u ožujku 2021. godine kad su ih s 3:0 izbacili iz Kupa.

KRAJ, GORICA - HAJDUK 2:1

KRAJ ŠOKANTNE UTAKMICE U VELIKOJ GORICI! Gorica je na svojem terenu svladala Hajduk 2:1 u frapantnoj završnici. Nakon što je Hajduk imao vodstvo od 1:0 golom Šarlije u 62. minuti doimalo se kao da će mirno privesti utakmicu kraju, no Gorica je u posljednjim minutama dobila novi elan, pritisnula te postigla dva pogotka od 86. minute pa do kraja susreta preko Štigleca i Jurića. Velik je ovo šok za Hajduk i Ivana Leku, a veliki podstreg za Goricu i njihovog trenera Dinka Jeličića.

90+2' - PREOKRET GORICE

GOOOOL! Gorica preokrenula Hajduk u samoj završnici i došla do 2:1 pogotkom Ante Mateja Jurića! Nakon velikog naleta Gorice Jurić se našao u kaznenom prostoru Hajduka, loptu mu je odložio Matavž, a Jurić je mirno iz blizine pogodio malu mrežicu Hajdukovog gola.

90'

Izmjena u redovima Hajduka. Umjesto Nige Sigura u igru je ušao Tino Blaž Lauš.

86' - IZJEDNAČENJE GORICE

GOOOOOOL! Gorica je u 86. minuti izjednačila pogotkom Dine Štigleca. Munksgaard je ubacio loptu iz daljine u kazneni prostor Hajduka, Krizmanić je dobio duel u zraku i glavom spustio loptu Štiglecu koji je sjajnim volejem, ne snažnim, ali izrazito preciznim, poslao loptu uz Hajdukovu vratnicu za 1:1 u Velikoj Gorici.

85'

Peta promjena u redovima Gorice. Nakon Ilečića, Matavža, Kapulice i Munksgaarda, u igru je ušao Ante Matej Jurić.

82'

Pokušao je za Goricu iz okreta poluvolejem Tim Matavž. Otišao je taj udarac poprilično daleko od Hajdukovog gola.

78'

Strijelac Hajdukovog pogotka Zvonimir Šarlija je grubim startom napravio prekršaj na Josipu Mitroviću i zaradio žuti karton.

76'

Treća izmjena u redovima Hajduka, Dolček je ušao u igru umjesto Sahitija.

68'

Strijelac Hajdukovog pogotka Zvonimir Šarlija je sad postao junak Splićana i fantastičnom obrambenom reakcijom, spriječio je čist pogodak Gorice. Prvo je Raspopović napravio sjajan prodor protiv obrane Hajduka, lopta se zatim odbila do Pršira koji je pucao na gol na kojem nije bio vratar Lučić, ali Šarlija se ukazao na gol-crti i fantastičnim blokom zadržao vodstvo Hajduka.

67'

Odličnu je akciju sad iskombinirao Hajduk u režiji Livaje, Benrahoua i Krovinovića, koji je nakon tih kombinacija prizemno ubacio s lijeve strane, no to je ispred Livaje uspio pokupiti vratar Gorice Banić.

65'

Stoperi Hajduka Šarlija i Uremović su se nakon obrambene reakcije sudarili i ostali ležati na travnjaku, no ubrzo su se pridigli i nastavili s igrom.

62' - GOL ZA HAJDUK

GOL ZA HAJDUK, SPLIĆANI VODE 1:0 U GORICI. Benrahou je četiri minute nakon ulaska u igru ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, Maloča je glavom htio izbaciti loptu, ali ona se po Hajduk sretno odbila od Šarlijine glave i ušla u mrežu Gorice.

58'

Druga izmjena u redovima Hajduka. Izašao je Vadis Odjidja-Ofoe, a ušao Yassine Benrahou.

57'

Dobra prigoda za Goricu i Valentina Majstorovića, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru Hajduka i s nekih desetak metara plasirano uputio udarac prema golu gostiju, no završilo je to malo pokraj gola.

49'

Odlična prilika za Goricu! Nakon udarca iz kuta kojeg je sjajno izveo Pršir, na loptu je naletio Marko Soldo i glavom pucao tik iznad vratnice Hajduka.

47'

Opasan je bio ubačaj Odjidje iz kornera, ali Banić je, vjerojatno i pod prekršaje, uspio izboksati tu loptu izvan kaznenog prostora Gorice.

46'

Sudac Dario Bel dao je znak za početak drugog poluvremena u Velikoj Gorici. Hajduk je napravio jednu izmjenu, umjesto Roka Brajkovića u igri je Filip Čuić.

KRAJ PRVOG DIJELA

Kraj prvog poluvremena u Velikoj Gorici. Bilo je to vrlo skromno prvo poluvrijeme između Gorice i Hajduka, u kojem su Splićani imali inicijativu i dvije prave prilike, ali nisu dominirali onoliko koliko se možda očekivalo. Najveća je bila prilika Sahitija iz 14. minute kad je loptu s gol-crte očistio Krizmanić. Udarci su išli na stranu Hajduka (6:2), dok je Gorica imala veći posjed lopte (54:46).

44'

Najbolja situacija za Goricu u prvom poluvremenu. Štiglec je pucao nisko i snažno iz velike udaljenosti, a lopta je na kraju prošla malo pokraj Lučičevog gola.

40'

Još jedan blok Gorice. Mladi 18-godišnjak iz Hajduka Roko Brajković se na lijevoj strani dobro oslobodio za udarac ušavši u sredinu, a obrana Gorice je blokom spriječila udarac koji se činio iznimno opasnim.

37'

Otvorila se prilika za Goricu nakon greške u obrani Hajduka. Međutim, Vujnović je lošim dodavanjem upropastio vrlo dobru situacijom.

31'

Šarlija je nakon udarca iz kuta Hajduka bio najviši u zraku, ali njegov udarac glavom je otišao daleko iznad gola Gorice.

29'

Sahiti je probao pucati s ruba kaznenog prostora, ali je njegov udarac blokirao Štiglec.

22'

Sahiti je nakon dobre kombinacije s Odjidjom proigrao Livaju koji je bio u dobroj prilici na 10-ak metara od gola Gorice, no pucao je previsoko, daleko iznad gola.

19'

Livaja je primio dugu loptu Šarlije u kaznenom prostoru Gorice i našao se u velikoj šansi, Raspopović je to u posljednji trenutak uspio očistiti, ali je na kraju svejedno suđen prekršaj kapetana Hajduka u napadu.

14'

Kakva prilika za Hajduk, Gorica se sad jedva spasila! Nakon nesporazuma obrane domaće momčadi, Sahiti je spustio loptu ispod Banića i ispred sebe imao praznu mrežu, ali se malo spetljao i zatim opucao, a heroj Gorice je bio Krešimir Krizmanić koji je na gol-crti to blokirao i iz ležećeg položaja očistio.

11'

Zasad nije bilo pravih konkretnih prilika na dvoboju, ali u prvih 10 minuta Gorica je bila momčad koja je više tražila pogodak i stvorila više situacija pred protivničkim golom.

10'

Odličan okret Mrzljaka u kaznenom prostoru Hajduka nakon kojeg je uputio udarac. No, pogodio je u glavu Šarliju od kojeg se lopta odbila u korner iz kojeg se ništa posebno nije dogodilo pred vratima Hajduka.

8'

Pršir je bio u duelu sa Šarlijom u kaznenom prostoru Hajduka te pao na tlo. Navijači su tražili kazneni udarac, no i sam Pršir je odmahnuo rukom prema sucu i rekao da tu nije bilo nikakvog prekršaja.

6'

Majstorović je nakon dobre akcije Gorice i jednog odbitka bio u dobroj situaciji na šest-sedam metara od Hajdukovog gola iskosa, ali je njegov udarac završio u bloku braniča Hajduka.

5'

Prva situacija pred vratima Hajduka došla je iz prekida Gorice, ali Lučić je uspješno izboksao loptu nakon ubačaja Pršira iz slobodnog udarca sa strane.

3'

Prvi nalet Hajduka je završio centaršutom Moufija s desne strane, ali Krizmanić je očistio opasnost. U nastavku akcije je Brajković proigrao Livaju iza leđa velikogoričke obrane, ali bila je to prejaka lopta.

1'

Sudac Dario Bel je dao znak za početak susreta Gorice i Hajduka pred velikim brojem gledatelja u Velikoj Gorici.

SASTAVI

Izašli su sastavi za dvoboj Gorice i Hajduka. Kod Hajduka će startati 18-godišnji Roko Brajković, a svoj će HNL debi za bijele od prve minute upisati Filip Uremović. Kod Gorice će Nikola Vujnović biti isturen u napadu.

Obavijest iz Gorice

Iz Gorice su na stranicama kluba još četiri dana prije susreta objavili kako su sve karte rasprodane. Izgledno je da će velik dio navijača biti na strani Hajduka, a velikogorički klub je zabranio unošenje bilo kakvih obilježja gostujuće momčadi na zapadnu tribinu.